pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris

/ 10.02.2012. /
Itālija caur kameras aci...


Daiga Atvare (http://daiga-atvare.com) ir fotomāksliniece, kas ļauj ieraudzīt Itāliju mazliet neparastā kadrējumā – pilsētvides ainas, dabas elementi un cilvēku emocionālās noskaņas.

Daigas Atvares aizraušanās ar fotogrāfiju ir cieši saistīta ar divām lietām – kino un ceļošanu.

Itālijā viņa ir pabijusi vairākkārt, par galamērķi izvēloties Romu, Venēciju un Boloņu, dodoties turp tieši ziemas mēnešos, kad ir iespēja kaut nedaudz izvairīties no tūristu pūļiem. Savukārt, itāļu kino-klasika – Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Vittorio de Sica, Dino Risi un citi režisoru filmas ir iespaidojušas fotogrāfes skatījumu uz pasauli un zināmā mērā radījušas vēlmi to darīt caur kameras aci...

Itālija vilina ne tikai ar arhitektūru, skaistu valodu, labu ēdienu un vīnu. Tajā vērojams unikāls elegances apvienojums ar vienkāršību, atvērtību un draudzīgumu. Itālijā, viņasprāt, organiski sadzīvo mūsdienu cilvēks ar seno pagātni: "Klejojot pa Itālijas pilsētu ielām, ir viegli ceļot ne tikai telpā, bet arī laikā. Bieži vien pārņem sajūta, ka esi nokļuvis pagātnē. Var atrast ne mazums vietu, kuras vēl nav pārņēmusi visaptverošā mūsdienu steiga. Cilvēki Itālijā vēl arvien prot baudīt dzīvi nesteidzoties un jācer, ka viņi saglabās šo spēju vēl ilgi."

Itālijā uzņemtās fotogrāfijas varat apskatīt šeit: galerija.