trešdiena, 2024. gada 24. aprīlis

Sara Bollini, valodas un kultūras mediatore


1. Kā Jūs nokļuvāt Latvijā?

Atbraucu līdzi savam nu jau bijušajam draugam, kuram piedāvāja darbu AirBaltic.

2. Kādi, Jūsuprāt, ir galvenie "atslēgas vārdi" runājot par Latviju un Itāliju?

Latvija: neatkarība, patriotisms, dabas skaistums.
Itālija: kultūra, māksla, virtuve, sirsnīgums.

3. Kādi vārdi Jums patīk vislabāk latviešu valodā?

Biezpiens :), Ko tu dari?, Uz priekšu!, nu..

4. Kas kopīgs ir itāļiem un latviešiem?

Latviešiem un itāļiem kopīga ir pieķeršanās vietējai un nacionālai mūzikai.

5. Kas Jums visvairāk pietrūks no Latvijas, kad atgriezīsieties Itālijā?

Visvairāk man pietrūkst ļoti vienkāršās un patiesās saskarsmes ar latviešu draugiem, kā arī spējas novērtēt dzīves vienkāršību bez pārlieku greznības un bagātības.

6. Pēdējā grāmata, ko Jūs esat izlasījis itāliešu valodā? Kādas grāmatas Jūs iesakāt izlasīt?

Pēdējā grāmata, ko izlasīju ir "Zemes pīlāri" (The Pillars of the Earth), ko sarakstījis Kens Folets. Esmu izlasījusi pārāk maz itāļu autoru darbus, lai varētu kādu ieteikt.

7. Kāda dziesma Jums asociējas ar Itāliju?

Nel blu dipinto di blu...felice di stare lassù...e volare volare volare...

8. Vai Jums patīk futbols? Par kādu komandu Jūs fanojat?

Neesmu liela futbola fane, taču dzīvojot valstī, kurā neko citu nedara, kā tikai runā par futbolu, ir neizbēgami kļūt par šī sporta līdzjutēju. Personīgi es fanoju par AC Milan.

9. Kur Latvijā var paēst visgaršīgāko picu?

Garšīgākās picas, ko esmu ēdusi Rīgā, manuprāt, gatavo picērijā Il Patio, kas atrodas Kaļķu ielā.

10. Kādas apskates vietas Jūs ieteiktu latviešu tūristam, kas vēlas iepazīt Itāliju?

Itālijā ir ļoti daudz vietas, ko noteikti būtu vērts apskatīt. Pirmkārt - Venēcija, Roma un Florence. Vēl iesaku apmeklēt ezerus, kas izvietojušies Itālijas ziemeļdaļā - Komo ezers un Garda ezers. Lieliska jūra ir Apūlijas reģionā. Apmeklējiet Toskānas reģionu – bez jau pieminētās Florences, šeit ir lauku plašumi, kalnienes, Toskānas lauku tūrisms, Sjēna. Ziemeļos – Alpi, sarkano dolomītu kalni, Monblāns.

11. Kādas apskates vietas / ēdienus Jūs ieteiktu itāļu tūristam, kas vēlas iepazīt Latviju?

Ieteiktu doties braucienā ar kanoe pa Gaujas upes krastu. Protams, apmeklēt Vecrīgu un tā dēvēto vēstniecību rajonu ar jūgendstila arhitektūras ēkām. Aizbraukt uz Jūrmalu, lai redzētu Majoru pludmali. Sigulda. Doties gar piejūras krastu Igaunijas virzienā.

Daudz sarežģītāk ir runāt par ēdienu. Ar to ir visai grūti pārsteigt kādu itāli, kas ir pieradis pie vienkāršas un garšīgas virtuves, ko sniedz Itālija. Es neko īpašu neatklāju latviešu virtuvē, ko noteikti vajadzētu nogaršot. Taču man vienmēr ir garšojis viss. Itālim, kas ieradies Rīgā, es ieteiktu apmeklēt Lido, kur ir iespēja pagaršot vietējos ēdienus visai oriģinālā veidā, latviešu tradīcijām raksturīgā vidē un par zemu cenu. Man patika arī restorāns Citi Laiki un Rozengrāls arī tad, ja tur bija visai dārgi.

12. Ko Jūs ieteiktu itāliešu valodas studentiem Latvijā?

Personīgi pazinu trīs latviešu meitenes, kas ļoti labi runāja itāļu valodā. Vienmēr biju patīkami pārsteigta par vieglumu, ar kādu latvieši apgūst svešvalodas. Ja runājam par itāļu valodu, pamanīju vienu lietu, kas varbūt latviešiem nelikās tik svarīga – atcerieties lietot artikulus; tie ir ļoti svarīgi. Ja itālis dzird, ka kāds nelieto artikulus, uzreiz var saprast, ka šis cilvēks ir no Austrumeiropas.